Yhteystiedot

Postiosoite

Skábmagovat / Saamelaistaiteen tuki ry
Saamelaiskulttuurikeskus Sajos
Menesjärventie 2
99870 Inari

Sosiaalinen media

Anne Kirste Aikion kuva.

Saamelais­taiteen tuki­yhdistyksen puheenjohtaja

Anne Kirste Aikio

Jorma Lehtolan kuva

taiteellinen johtaja

Jorma Lehtola

jorma.lehtola@skabmagovat.fi
+358 50 4144 349
Elokuvaohjelmisto, kuratointi, edustus

tuottaja

Taru Arrela

taru.arrela@skabmagovat.fi
+358 40 191 1621
hallinto, oheisohjelmat, yhteistyökumppanuudet, ammattilaiset, vieraat, media
Tarja Porsangerin kuva.

suunnittelija, Elokuvakeskus Skábma

Tarja Porsanger

tarja.porsanger@samediggi.fi
+358 50 569 6065
lasten ja nuorten päivä, kuratointi, edustus

apulaistuottaja

Tiina Aikio

tiina.aikio@skabmagovat.fi
+358 40 173 7150
festivaali-info, logistiikka, lipunmyynti, some & markkinointi

Tekninen tuottaja

Mikkâl Morottaja

mikkal.morottaja@skabmagovat.fi
Skábmagovat default image

DISK-hankepäällikkö

Aimo Aikio

aimo.aikio@skabmagovat.fi
+358 40 016 4198
DISK-hanke
Skábmagovat default image

projektityöntekijä DISK-hanke

Rauno Koivunen

rauno.koivunen@skabmagovat.fi
+358 40 016 5037
IT-tuki, digitaaliset palvelut, valokuvaus